Zajímavosti Norska


Připravili jsme pro vás přehled zájímavostí Norska. Doporučujeme projít si i sekce fjordy, národní parky, řeky a města. Případně nám pošlete tip na další zajímavost.

Půlnoční slunce

Už jen kvůli světlým nocím a půlnočnímu slunci stojí za to navštívit severní Norsko. Kam a kdy za půlnočním sluncem? V Bodø je světlo od 4. června do 8. července, v Tromsø od 20. května do 22. července a na Nordkapu od 11. května do 31.července.

Svalbard (Špicberky)

Souostroví, mezi 74. a 81. stupněm severní šířky, s neposkvrněnou přírodou – ledovce, tundra, hory, víc než 40 ptačích druhů, svalbardští sobi, polární lišky, a pokud budete mít štěstí můžete spatřit i ledního medvěda.

Polární záře | Mandal

Nejjižnější městečko Norska. Návštěvníky toto městečko láká nejen svou 900 metrů dlouhou pláží Sjøsanden ale také úzké uličky mezi bílými dřevěnými domky a maličkými zahrádkami, si získají srdce nejednoho fotografa.

Lilehammer

V tomto městě se v roce 1994 uskutečnily 17. zimní olympijské hry. V olympijském parku naleznete evropskou nejsevernější bobovou a sáňkařskou dráhu.

Peer gyntveien

Horská neasfaltová silnička, platí se mýtné. Náhorní plošina je vhodná svým terénem pro běžkování, turistiku dokonce i rybaření.

Prekestolen

Nejznámější norská vyhlídka se tyčí 600 metrů nad hladinou Lysefjordu.

Briksdalsbreen

Větev velkého ledovce Jostedalsbreenu je jedním z nejkrásnějších norských ledovců.

Gejrangerfjord

Fjord se známými vodopády „Ženich“, „Sedm sester“ a „Nevěstin závoj“. Po fjordu se plaví spousty výletních lodí .

Lindesnes Fyr

Na nejjižnějším výběžku Norska stojí nejstarší norský maják z roku 1655. Jen pro zajímavost, k Nordkapu je to odsud 2518 kilometrů.

Nordkap

Nejsevernější místo Evropy.